Home / Akce které již proběhly / SWAP dětského oblečení IV. ve Filipovce – již proběhlo

SWAP dětského oblečení IV. ve Filipovce – již proběhlo

V úterý 5. března 2019 v době od 10,00 do 17,30 se ve Filipovce již počtvrté sejdou příznivci vyměňování dětského oblečení, hraček a všeho co se týká dětí.  V našem babyfriendly prostoru proběhne letošní druhý a celkově již čtvrtý SWAP. 

Akci pořádá místní komunita rodičů, kterým Filipovka poskytla prostory.

Symbolické vstupné 40 Kč/rodina.


Výměnný bazar alias swap – dejme věcem ještě šanci, ať neleží netknuté, ale slouží dál! Přineste funkční věci, které nevyužíváte a najděte si něco, co vám aktuálně přinese radost. Potěšíte jiné, ušetříte peněženku a ještě pomůžete přírodě.

Po úspěšném zářijovém swapu jsme se rozhodly akci zopakovat. Filipovka nám opět poskytla prostory, a tak se vaše děti můžou těšit na herničku, případně zahradu. Máme vyzkoušeno, že si to tu užijí. 

Filipovka nám opět poskytla prostory, a tak se vaše děti můžou těšit na herničku. K dispozici budeme mít i klubovnu s kávovarem, rychlovarnou konvicí a mikrovlnkou. Pokud máte chuť přinést něco drobného na zub i pro ostatní, určitě nás potěšíte 🙂 

Na akci se registrujete pomocí on-line formuláře.
Proč se registrovat?
Máme tak pod kontrolou příjemné množství lidí, které zvládneme a bude nám fajn!

CO JE SWAP A JAK FUNGUJE

Přineste, co vám přebývá – nevhodné dárky, oblečení, které je již vašim dětem malé, nebo hračky, se kterými si už nehrají. Věci odevzdáte u vstupu. My je následně roztřídíme podle velikosti a druhu. Vy si pak vyberete z toho, co přinesli ostatní, to, co vám udělá radost. 

Odnést si můžete, co unesete. Počet kusů není nijak omezen, ale buďte rozumní a berte si jen to, co se vám skutečně hodí a co potřebujete. Nemění se tedy kus za kus. Ptáte se, jak to může fungovat? Může, máme to vyzkoušeno. Nebojte se, přijďte 🙂

ZÁSADY SWAPERA 

  1. Věci na swap přineste čisté, v dobrém stavu. Takové, které byste rádi darovali svým přátelům.
  2. Záměrem swapera je udělat radost ostatním a zbavit se nepotřebných věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
  3. Ze swapu si odneste věci, které vám udělají radost nebo je potřebujete pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sami unesete. 
  4. Buďte ohleduplní k ostatním, vracejte věci na svá místa a usmívejte se 🙂
  5. Swap berte nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde můžete zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objevíte třeba skvost jako fusak do kočárku, zimní kombinézu atd:)

Pořadatelky  Jindra NorkovaMartina Adlerová

Top