Home / Akce které již proběhly / SWAP dětského oblečení II. ve Filipovce – již proběhlo

SWAP dětského oblečení II. ve Filipovce – již proběhlo

V úterý 6. listopadu 2018 v době od 10,00 do 17,30 se ve Filipovce již podruhé sejdou příznivci vyměňování dětského oblečení, hraček a všeho co se týká dětí.  V našem babyfriendly prostoru proběhne letošní druhý SWAP. 

Akci pořádá místní komunita rodičů, kterým Filipovka poskytla prostory.

Symbolické vstupné 40 Kč/rodina.


Výměnný bazar alias swap – dejme věcem ještě šanci, ať neleží netknuté, ale slouží dál! Přineste funkční věci, které nevyužíváte a najděte si něco, co vám aktuálně přinese radost. Potěšíte jiné, ušetříte peněženku a ještě pomůžete přírodě.

Po úspěšném zářijovém swapu jsme se rozhodly akci zopakovat. Filipovka nám opět poskytla prostory, a tak se vaše děti můžou těšit na herničku, případně zahradu. Máme vyzkoušeno, že si to tu užijí. 

Připravujeme pro vás i drobné občerstvení a doprovodný program. Podrobnosti upřesníme.

Na akci se registrujete pomocí on-line formuláře. Proč se registrovat? Máme tak pod kontrolou příjemné množství lidí, které zvládneme a bude nám fajn!

CO JE SWAP

Výměnný bazar alias swap – dejme věcem ještě šanci, ať neleží netknuté, ale slouží dál! Přineste funkční věci, které nevyužíváte a najděte si něco, co vám aktuálně přinese radost. Potěšíte jiné, ušetříte peněženku a ještě pomůžete přírodě

JAK SWAP FUNGUJE

Swap je o výměně nevhodných dárků, dobrého oblečení, knížek a zachovalých potřeb do domácnosti. Přineste, co, už nepotřebujete a odneste si něco, co vám udělá radost. Čím více skvělých věcí se na swapu nastřádá, tím si můžete být více jistí, že zase někdo přinese něco, co oceníte a potřebujete vy! 

ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA 

  1. Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnější a nejúčinnější způsob ekologického získávání věcí.
  2. Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
  3. Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
  4. Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší-v množství, které sám unese!
  5. Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
  6. Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví třeba skvost typu kašmírový svetr 🙂

Pořadatelky  Jindra NorkovaMartina Adlerová

Top