Home / Akce které již proběhly / Svatomartinská oslava ve Filipovce (divadlo a lampionový průvod) – již proběhlo

Svatomartinská oslava ve Filipovce (divadlo a lampionový průvod) – již proběhlo

V pondělí 12. listopadu 2018 od 16,00 hod. pořádáme Svatomartinskou oslavu. 

Srdečně zveme všechny malé i velké na tento magický zážitek!

Ku příležitosti svátku svatého Martina jsme pro vás připravili odpoledne plné zábavy. Pojďme se potkat a strávit spolu příjemný čas. Čeká nás divadlo pro děti, výtvarná dílnička a lampionový průvod. 

Předpokládaný program oslavy:

16,00 – 17,45 Výtvarná dílnička pro děti i dospělé (vyrob si svůj lampion)
Chcete-li se zúčastnit lampionového průvodu, ale nemáte s čím, můžete si u nás lampion vyrobit. Nekupujme věci na jedno použití, pojďme spolu s dětmi strávit čas aktivně a tvořit. Vše potřebné máme připraveno. Výroba lampionu zabere cca 30 minut.

17,00 – 17,45 Divadlo pro děti Harmonika (pohádka o písničce)

18,00 Lampionový průvod
Sejdeme se před Filipovkou a společně vyrazíme na procházku sídlištěm. Kdo bude chtít, může si s naším harmonikářem zazpívat. Zná všechny dětské písničky a co nezná, to si vymyslí. Průvod bude trvat cca 20 minut a zvládnou ho ujít i nejmenší děti.

Další informace

  • Lampion si u nás můžete koupit přímo na místě, v případě, že si ho nechcete vyrobit sami.
  • Můžete přijít na celou akci, nebo jenom na divadlo, nebo jen na průvod. 
  • Vstupné dobrovolné.

Na akci se registrujte v našem on-line formuláři. Registrace není nutná, ale znatelně nám usnadní organizaci.


Proč svátek Sv. Martina oslavuje celý svět jako svátek světel?

Legenda praví, že Martin byl syn odvážného rytíře  a po vzoru otce se také stal válečníkem. V boji ovšem nikdy nenašel zalíbení, možná i proto, že po své matce zdědil dobré srdce. A právě z dobroty srdce Martin pomáhal všem, kteří jeho pomoc potřebovali, lidem i zvířatům.

Té noci bylo zrovna na světe velmi nevlídně, vítr foukal a strhával ze stromů poslední suché listy. Martin jako zasloužilý voják dostal dlouhý plášť z ovčí kůže, který měl před chladem chránit Martina i jeho koně. Vojáci vjížděli do města a každý z nich přehlédl polonahého žebráka, který se choulil zimou. Jen Martin zastavil, slezl z koně, a protože u sebe neměl žádné peníze ani jídlo, rozhodl se, že žebráka alespoň zahřeje. Svým mečem rozřízl teplý plášť na dvě poloviny. Jednu si nechal a druhou přikryl žebráka.

Když poté Martin v noci usnul, zjevili se mu v zářivém světle andělé a jejich prostřednictvím Bůh poděkoval Martinovi za jeho dobrý skutek. A právě proto se na svátek Svatého Martina má šířit světem světlo, a to nejen z lampionů, ale především z duše každého z nás, tedy lidské světlo.


logo-praha11-maleSvatomartinskou oslavu pořádáme
s pomocí a podporou Městské části Praha 11.


Top