Home / Akce které již proběhly / Knižní a herní SWAP ve Filipovce – již proběhlo

Knižní a herní SWAP ve Filipovce – již proběhlo

V pátek 29. března odpoledne od 16,00 do 18,30 proběhne ve Filipovce první SWAP knížek a stolních (deskových her). Navazujeme na pozitivní ohlasy z pořádání SWAPů dětského oblečení.

Akci pořádá místní komunita rodičů, kterým Filipovka poskytla prostory.

Vstupné je tentokrát dobrovolné.

Přijít můžete kdykoli v průběhu akce a nemusíte se předem registrovat.

SWAP knížek a her se uskuteční v rámci Noci s Andersenem, kterou pořádáme pro děti, které mají rády knížky a dobrodružství.


Výměnný bazar alias swap – dejme věcem ještě šanci, ať neleží netknuté, ale slouží dál! Přineste knížky, stolní a deskové hry, které nevyužíváte a najděte si něco, co vám aktuálně přinese radost. Potěšíte jiné, ušetříte peněženku a ještě pomůžete přírodě.

Přinést můžete

  • knihy a zajímavé časopisy (maximálně 10 kusů), které by si měli nebo mohli přečíst ostatní, ale vám už na ně doma sedá prach,
  • deskové hry, puzzle, skládačky, vkládačky, apod.,
  • karetní hry, kostky apod.

Prosím nenoste

  • plyšáky a panenky,
  • hračky pro miminka.

Knihy, které se nerozeberou, následně rozdistribuujeme do knihobudek na Jižním Městě.

CO JE SWAP A JAK FUNGUJE

Přineste, co vám přebývá. Věci odevzdáte u vstupu. My je následně roztřídíme a umístíme do prostoru. Vy si pak vyberete z toho, co přinesli ostatní, to, co vám udělá radost. 

Odnést si můžete, co unesete. Počet kusů není nijak omezen, ale buďte rozumní a berte si jen to, co se vám skutečně hodí a co potřebujete. Nemění se tedy kus za kus. Ptáte se, jak to může fungovat? Může, máme to vyzkoušeno. Nebojte se, přijďte 🙂

ZÁSADY SWAPERA 

  1. Věci na swap přineste čisté, v dobrém stavu. Takové, které byste rádi darovali svým přátelům.
  2. Záměrem swapera je udělat radost ostatním a zbavit se nepotřebných věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
  3. Ze swapu si odneste věci, které vám udělají radost nebo je potřebujete pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sami unesete. 
  4. Buďte ohleduplní k ostatním, vracejte věci na svá místa a usmívejte se 🙂
  5. Swap berte nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde můžete zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objevíte třeba skvost jako fusak do kočárku, zimní kombinézu atd:)

Pořadatelky  Jindra NorkovaMartina Adlerová

 

 

 

Top